Norit žvejoti karpius su boiliais, tikriausiai nereikia sakyti, kad pirmiausiai reikia išsirinkti tinkamą boilį. Kaip išsirinkti tinkamą boilį rasite ČIA.

Nors boiliai karpių žvejyboje yra labai populiarūs. Tačiau net geriausias boilis nepadės jums pagauti karpio, jeigu jis bus naudojamas ne laiku ir ne vietoje.

Siekiant mėgautis sėkminga karpių žvejyba su boiliais reikia įdėti kiek daugiau pastangų nei žvejojant su įprastu masalu.

Štai keletas patarimų, kurie padės mėgautis dideliu laimikiu:

  1. Jeigu žvejojate itin žuvingoje teritorijoje, apsaugokite savo boilius nuo mažesnių žuvų, kurios galėtų suvalgyti boilius anksčiau nei užkibs karpis. Rinkitės kiek didesnius boilius bei naudokite apsauginius tinklelius.
  2. Prijaukinimas – vienas svarbiausių etapų karpių žvejyboje, todėl niekada nepraleiskite jo! Prijaukinimui nebijokite naudoti skirtingo dydžio boilius. Tokiu būdu jus padidinsite karpių drąsą ir jie mielai ragaus ant jūsų kabliuko užkabintus masalus.
  3. Prijaukinimui galite naudoti ir boilių trupinius.
  4. Jaukinkite saikingai! Per didelis boilių kiekis vandenyje yra toks pats blogas kaip joks jaukinimas. Įprastai, vidutinio dydžio žūklavietei, iki 60 boilių turėtų užtekti.
  5. Masalą rinkitės atitinkamai pagal metų sezoną. Šaltuoju metų laiku masalai neturėtų būti riebūs ar aliejingi, kadangi karpiams bus sunkiau juos virškinti. Tačiau vasaros laikotarpiu tai puikus pasirinkimas, nes šiltame vandenyje vyksta greitesnis virškinimas. O tai reiškia, kad karpiai bus aktyvesni ir dažniau kibs ant jūsų kabliuko.

Tikimės šie patarimai Jums padės. Naudokitės jais drąsiai ir lai kiekviena žūklė atneša vis didesnį laimikį!