Renkantis boilius jų pasirinkimas varijuoja ne tik kainos atžvilgiu, bet taip pat ir spalva ir dydžiu. Išsirinkus reikiamą boilio dydį, metas pasirinkti boilio spalvą. Aiki Baits parduotuvėje matome itin platų boilių spalvų pasirinkimą. O tai dar vienas rebusas, kurį reikia išspręsti žvejams*.

Nors skirtingi boilių gamintojai visuomet teigs, jog jų boilių spalva yra viena geriausių karpių žvejybai, tačiau tai dar nereiškia, kad tam tikra boilio spalva tiks visiems žvejams. Dėl to trumpai apžvelkime šaltus faktus, kurie leis jums pasirinkti tinkamiausią boilio spalvą.

Ryškios ir sodrios spalvos yra geriau matomos drumstuose vandenyse. Tuo tarpu blankios ar neutralios spalvos lieka nepastebimos ir susilieja su vandenyje vyraujančia spalva. Tačiau reikia paminėti, jog daugiametę patirtį turintys žvejai dažnai susiduria su karpių adaptacija spalvos atžvilgiu. Tai reiškia, jog itin aktyviai žvejojamuose vandenyse karpiai yra pripratę prie tam tikrų masalų, tuo pačiu ir boilių. Todėl jie gali tapti atsparesni tam tikros spalvos boiliams, o tai reiškia, kad jie rečiau užkibs ant jūsų kabliuko. Kaip pavyzdys, jeigu vienam žvejui itin sekasi karpių žvejyboje, jį pradeda kopijuoti kiti jo kolegos ir greitu metu tame pačiame vandens telkinyje pradeda vyrauti vienos spalvos boiliai. Tačiau jūsų gaudomi karpiai ne veltui yra laikomi intelektualiomis žuvimis. Todėl ir jūsų, kaip savo veiklą išmanantis žvejys, turite protingai apeiti karpių gynybinę taktiką.

Kaip tai padaryti? Eksperimentuokite! Jeigu matote, kad ant vienos spalvos boilio sunkiai ar visai nekimba karpiai. Pakeiskite jį kitu!

Kai kurie boiliai puikiai dera su kitu karpių masalu. Kaip žinote, kukurūzai yra vieni populiariausių masalų karpių žvejyboje. Jeigu šį masalą kombinuosite kartu su geltonos spalvos boiliu, galite pasiekti dvigubai geresnio efekto!

Tarp itin gausaus boilio pasirinkimo galima rasti įvairių ryškių spalvų, tokių kaip raudona, balta ar rožinė. Taip yra dėl to, kad boilio spalvą galima priderinti prie žūklavietės mikrofaunos. Didesnis boilių spalvų pasirinkimas jums suteikia laisvę, kurią galite išnaudoti kaip savo slaptą ginklą žvejyboje. Išnagrinėję žūklavietėje karpių dominuojančius maisto šaltinius, rekomenduojama pasirinkti atitinkamos spalvos boilį. Tokiu būdu jus padidinsite savo šansus greičiau pagauti laimikį, nes karpiai gali greitai sumaišyti jūsų kabliuką su vandenyse plaukiojančiu kasdieniu maistu.

Apibendrinant, žvejodami karpius rinkitės ryškius boilius, kurie bus aiškiai matomi drumstame vandenyje ir nebijokite eksperimentuoti!  Tik išbandydami skirtingus boilius jus galėsite atrasti geriausią, jūsų situacijai, tinkantį variantą.*

*P.S. niekas nesakė, kad karpių žvejyba bus lengva 😉