Tikriausiai jau teko pastebėti, jog renkantis sau tinkamiausius boilius, jie skiriasi ne tik spalva ar “skoniu”, bet taip pat ir savo dydžiu. Šiai dienai boilių pasirinkimas yra toks platus, tačiau koks boilio dydis yra geriausias jums?

Boilių dydis gali svyruoti nuo itin mažų 6 mm iki itin didelių 30 mm diametro. Renkantis sau tinkamiausią boilio dydį svarbu atkreipti į keletą faktorių, tokius kaip norimo laimikio dydį, kabliuko dydį, žvejybos lokaciją, oro ar paros sąlygas bei, žinoma, jūsų pačių pasirinktą žvejybos taktiką.

Pirmiausiai pakalbėkime apie karpių žvejybos pradžią. Žūklavietės jaukinimas yra laikomas vienas svarbiausių žingsnių žvejyboje. Ir nors jaukinimui žvejai naudoja įvairias technikas, tačiau šiai dienai, dažnu atveju, karpių prijaukinimui jie naudoja boilius. Jeigu jau domėjotės prijaukinimo technikomis, tikriausiai pastebėjote dvi žvejų stovyklas. Vieni žvejai prijaukinimo metu naudoja mažesnio dydžio boilius, kadangi yra įsitikinę, jog karpiai iš pradžių valgydami mažesnio dydžio boilius, vėliau su malonumu ims didesnio dydžio masalus. Tuo tarpu kiti žvejai su šia teorija nesutinka, ir tikina, jog tiek jaukinimo etape, tiek pačios žvejybos metus, reiktų naudoti tokio pat dydžio boilius. Vis tik, kad ir kaip bebūtų, boilio dydžio pasirinkimas labai priklauso nuo jūsų individualiai. Todėl nebijokite eksperimentuoti ir drąsiai išbandyti įvairaus dydžio boilius, nes tik nuo jūsų žūklavietės priklausys kokio dydžio boiliai bus geriausi šios dienos žvejybai.

Kalbėdami apie boilio matomumą ir jo galimybę pritraukti karpius, reikia pažymėti, kad dydis nėra toks aktualus. Šiuo atveju biolio spalva ir skonis yra aktualesni faktoriai, lemiantys karpių pritraukimą, nei boilio dydis. Tačiau praktikoje yra nusistovėjusi taisyklė, jog didesniuose vandens telkiniuose patogiau yra naudoti didesnio dydžio boilius.

Jeigu vis dar yra neaišku kokio dydžio boilį rinktis, atsiminkite vieną taisyklę:

DIDESNĖ ŽUVIS = DIDESNIS BOILIS

Žuvies dydis labiausiai įtakoja tinkamo boilio dydžio pasirinkimą. Yra tikimybė, kad didesnė žuvis pagaus ir paragaus mažesnio diametro boilį, tačiau niekada nenutiks atvirkščiai. Tai reiškia, ka mažesnis karpis niekada neužkibs ant didesnio boilio.

Įprastai karpių žūklėje yra naudojami vidutinio dydžio boiliai nuo 14 iki 18 milimetrų diametro, kurių pagalba galima pagauti vidutinio dydžio žuvis nuo 5 iki 10 kilogramų. Dėl šios priežasties Aiki Baits parduotuvėje rasite 14 mm diametro boilius, kurie yra ne tik vieni populiariausių, bet taip pat lengvai naudojami ir sukuriantys optimaliausias žvejybos sąlygas.

Didesni boiliai skirti didesniems karpiams, pamenat? Nors visi norime didesnio laimikio, tačiau tai nereiškia, kad naudosime tik didžiausius boilius, jiems gaudyti. Visada yra svarbu atsižvelgti į savo, kaip žvejo, patirtį ir turimą žvejybinę įrangą. Boilio dydis taip pat turi būti proporcingas kabliuko dydžiui. Neįmanoma pagauti rekordinio dydžio karpio su dideliu boiliu ir maža universalia meškere.